Karboksyterapia, czyli absolutna rewolucja  w walce z takimi problemami jak cellulit, cienie pod oczami, rozstępy, blizny, zlokalizowana tkanka tłuszczowa, łysienie a nawet łuszczyca. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy odpowiedzieć na pytanie: Jak skutecznie zwalczyć cellulit metodą karboksyterapi?

Czy wiesz skąd się bierze cellulit?

Cellulit to nic innego jak niewłaściwe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej a towarzyszące temu  zaburzenia w przepływie krwi i limfy oraz odkładanie się produktów odpadowych przemiany materii powoduje ,że powierzchnia skóry miejsc objętych cellulitem jest nierówna i pofałdowana.

Najczęściej dotknięte tym problemem partie ciała to uda, pośladki, biodra, brzuch oraz ramiona. Wyróżnia się IV stadia cellulitu, a w stadium III i IV lipodystrofia może nawet przysparzać odczuć bólowych.

Lepiej jest zapobiegać niż leczyć.! Dlatego zanim rozpoczniesz walkę z cellulitem mam dla Ciebie klika zaleceń, do których należy się stosować.

  1. Twoja dieta powinna być bogata w błonnik, pełnoziarniste zboża oraz warzywa i owoce.
  2. Aby pozbyć się cellulitu należy pić codziennie bardzo dużo wody.
  3. Regularna aktywność fizyczna jest niezbędna aby zwalczyć cellulit. Działa profilaktycznie oraz poprawia krążenie.
  4. Dobre efekty przynosi również masaż. Stymuluje on krążenie płynów i krwi w miejscach objętych cellulitem oraz prowadzi do zerwania tkanek tłuszczowych.
  5. Staraj się również wyeliminować ze swojej dziennej rutyny pozostałe czynniki mające wpływ na powstawanie cellulitu, tj. stres, niewygodne ubrania, tabletki hormonalne.

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Zostało udowodnione klinicznie, że karboksyterapia redukuje cellulit na poziomie 89%! Wprowadzanie CO2 prowadzi do uszkodzenia adipocytów i wzrostu lipolizy. Powoduje to rozluźnienie struktury zwłóknień oraz zwiększa przepływy kapilarne i usprawnia przepływy limfatyczne. Zastosowanie karboksyterapi pozwala osiągnąć spektakularne efekty we wszystkich stadiach (I-IV) zaawansowania cellulitu. Kolejną istotną kwestią jest wyjątkowa wrażliwość komórek tłuszczowych na CO2. Wprowadzenie gazu w tkankę tłuszczową powoduje jego częściową przemianę w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Większe ukrwienie poprawia drenaż limfatyczny oraz metabolizm, a w efekcie prowadzi do wydalania uwolnionego tłuszczu. Mniejsza ilość komórek tłuszczowych oraz odnowienie skóry i zwiększona produkcja kolagenu prowadzi do poprawy estetyki i redukcji efektu „skórki pomarańczowej”. Idealnym rozwiązaniem będzie odbycie serii zabiegów karboksyterapii. Seria ta składa się średnio z 6-10 zabiegów, ale zauważalne efekty widoczne są już nawet po drugim!

Podsumowanie:

Cellulit jest schorzeniem bardzo opornym na różnego rodzaju kuracje. Dlatego pamiętaj!:

  • Odżywiaj się zdrowo!
  • Pij dużo średniomineralizowanej wody!
  • Bądź aktywna!
  • Masuj się!