Endermologia – naturalny, sprawdzony sposób na piękną sylwetkę i zdrowy tryb życia.

Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o endermologii – czym różni się od innych zabiegów (endermomasaż), kto może z niej skorzystać, jak działa, czy jest bezpieczna dla wszystkich. Zobacz, czy Ty też możesz przejść na zdrowy tryb życia dzięki endermologii.

 

 1. Endermologię znamy od 30 lat

W połowie lat 80. ubiegłego wieku Louis Paul Guitay opracował podstawy dzisiejszej endermologii. Miał w tym swój prywatny cel – usunięcie blizn i rehabilitację po poważnym wypadku motocyklowym. Jego ówczesna, wielomiesięczna rehabilitacja prowadzona była przy pomocy masaży ręcznych. Guitay zauważył, że efekty zależą w dużej mierze od stosowanej przez masażystów siły nacisku. Postanowił więc stworzyć maszynę, która będzie naśladowała i intensyfikowała te ruchy – w ten sposób powstał pierwowzór urządzenia do endermologii.

Technologia ta rozwijała się przez lata, powstawały kolejne modele urządzeń. Dziś na rynku obecnych jest ich kilka, m.in.: Cellu M6 Integral, Cellu M6 Keymodule, Lipo M6.

Najnowszym „dzieckiem” francuskiej fabryki w Walencji jest dziś model ENDERMOLOGIE LPG ALLIANCE.

Także inne podmioty postanowiły wykorzystać technologię bazującą na pierwotnych opracowaniach Guitaya, oferując urządzenia do wykonujące tzw. endermomasaż (np. Icoone, SlimMaster, Contour). Nie mogą one jednak być nazywane endermologią, gdyż nie wykorzystują oryginalnej technologii. To właśnie opatentowana „Endermologie” jest nazwą zastrzeżoną.

 

2.  Endermologia to naturalny sposób na piękną sylwetkę

Endermologia jest rodzajem mechanicznego masażu, który wykorzystuje podciśnienie. Głowica masująca wyposażona jest w dwie ruchome rolki, pracujące niezależnie od siebie. Pomiędzy rolkami znajduje się komora zasysająca fałd skóry. Skóra jest mocno ugniatana w różnych kierunkach.

Ponadto, taki masaż pobudza krążenie i metabolizm i zmusza skórę do podjęcia procesów regeneracyjnych – produkcji elastyny i kolagenu. Dzieje się to w sposób naturalny – skóra sama „mobilizuje się” do odbudowy i regeneracji. Taki masaż działa też oczyszczająco – z organizmu usuwane są toksyny i tłuszcze, wzmaga ukrwienie tkanek, poprawia metabolizm oraz stymuluje wymianę między komórkową.

Efekty endermologii zauważysz już po 3 zabiegach:

 • skóra jest wygładzona i ujędrniona – produkuje więcej naturalnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
 • oporną tkankę tłuszczową udaje się zredukować
 • miejsca dotknięte cellulitem są wygładzone
 • napięte mięśnie rozluźniają się
 • rozstępy i blizny są spłycone

wzrost kwasu hialuronowego o 80%
rozświetlenie 98%
wzrost elastyny 46%
ujędrnienie 23%
wygładzenie zmarszczek 21%

Ponieważ naturalny proces przebudowy skóry jest czasochłonny, aby uzyskać najbardziej oczekiwany efekt konieczne jest wykonanie serii masaży. W zależności od skali problemu, będzie to 10 do 20 zabiegów. Najlepiej wykonywać je regularnie, 2–3 razy w tygodniu. Ważne jest także, aby co jakiś czas wykonywać tzw. zabiegi przypominające, które podtrzymają uzyskany efekt.

 

endermologia

 

3. Endermologia jest nie tylko dla kobiet, ale także dla mężczyzn

Panie chcą walczyć głównie z cellulitem i niedoskonałościami sylwetki. Chcą wymodelować talię, ujędrnić skórę w newralgicznych miejscach… Panowie jednak wcale nie omijają endermologii. Przeciwnie, endermologię cenią szczególnie te osoby, które trenują. Zabiegi pomagają im w uzyskaniu lepszego efektu treningowego:

 • stymulują i regenerują mięśnie
 • zapobiegają kontuzjom
 • pobudzają krążenie
 • likwidują obrzęki i zakwasy
 • rozciągają i relaksują

Wiesz, że Zinedine Zidane czy Cristiano Ronaldo to prawdziwi fani endermologii? Francuski pomocnik zakupił sobie własne urządzenie do domu, by móc korzystać z niego tak często, jak będzie mu to potrzebne.

 

4. Każdy zmieści się w swój kostium do endermologii

Do zabiegów endermologii każdy wkłada swój indywidualny kostium Endermowear – dobrany zgodnie z rozmiarem. Nie ma obawy, by ktoś nie zmieścił się w swój kostium. Choć strój wygląda niepozornie, jest bardzo elastyczny. Panie otrzymują kostiumy w kolorze brzoskwiniowym, a panowie – szarym.

Jego rola wynika nie tylko ze względów higienicznych. Endermowear ułatwia poślizg rolek głowicy na ciele, zapobiega podszczypywaniu, czy wciąganiu włosków.

 

5. Endermologia to bezpieczne i skuteczne zabiegi

Wspaniałą zaletą endermologii (prócz tych wszystkich wyżej wspomnianych efektów) jest fakt, że jest ona całkowicie bezinwazyjna i bezbolesna. A wręcz relaksująca i odprężająca. Po oczyszczającym masażu człowiek zyskuje „dodatkowe” siły witalne, energię do działania i dobre samopoczucie. To efekt oczyszczenia organizmu i pobudzenia krążenia.

Lata doświadczeń pozwoliły na przeprowadzenie i opublikowanie badań, które potwierdzają doskonałe efekty endermologii oraz jej bezpieczeństwo.

Najnowszy model Endermologie LPG Alliance jest jeszcze bardziej dopracowanym modelem pod względem bezpieczeństwa stosowania i szybkich efektów. Co go odróżnia od tradycyjnych, starszych modeli urządzeń?

 • nowa głowica – integrująca działanie ujędrniające, antycellulitowe i wyszczuplające – efekty zabiegów są szybciej widoczne.
 • unikalny Sensor Identyfikacji Skóry Alliance (ASI) – umożliwia przeprowadzanie zabiegu przy jednoczesnym, precyzyjnym dostosowywaniu się do jakości tkanki, jej delikatności, włóknistości, braku elastyczności itp. Ryzyko rozciągnięcia skóry podczas zabiegu zostało wyeliminowane (co mogło mieć miejsce, gdy zabiegi wykonywane były przy pomocy starszych urządzeń obsługiwanych przez osoby niedoświadczone).
 • nowy sposób dystrybucji fali podciśnieniowej powoduje, że zabieg jest jeszcze bardziej przyjemny i relaksujący.
 • zabiegi mogą być stosowane także po zabiegach operacyjnych, w tym również po zabiegach mastektomii u kobiet.
 •  

Badanie endermologie® Dermscan z 2016 roku wykazało, że kobiety straciły do 3,4 cm obwodu w talii. 

67% kobiet zaobserwowało efekty wygładzenia skórki pomarańczowej.

71% kobiet zauważyło zwiększenie jędrności skóry. 

 Wyniki po 12 sesjach wykazały, że kobiety straciły aż do 5,2 cm w talii. 

 99% kobiet zauważyło efekt wygładzenia skórki pomarańczowej.

 82% kobiet odnotowało ujędrnienie skóry.

 

 

6. Istnieją przeciwwskazania do zabiegów endermologii

Wydawać by się mogło, że Guitay wymyślił urządzenie idealne, dla każdego. Niestety, mimo wszechstronności i świetnych efektów endermologii przy wielu problemach, niektóre osoby muszą zrezygnować z zabiegów. W szczególności te, które chorują na nowotwory (ostry stan chorobowy), zapalenie żył, łuszczycę, niewydolność wątroby, czy bolesne żylaki. Wszystkie przeciwwskazania znajdziesz w spisie na naszej stronie poświęconej temu zabiegowi.

 

7. Last but not least: zdrowy styl życia podstawą doskonałych efektów endermologii

Odbudowa skóry, poprawa przemiany materii, regeneracja mięśni to procesy, które zachodzą naturalnie. Endermologia pozwala na ich przyspieszenie i szybsze cieszenie się ich efektami.

Każdy z nas chce utrzymać te efekty jak najdłużej. Aby tak było, musimy przestrzegać podstawowych zasad zdrowego stylu życia. Nie tylko w trakcie serii zabiegów, ale także później. Najlepiej przez całe życie ;-)

I tak, PODSTAWĄ w trakcie zabiegów endermologii jest picie minimum 2,5 litrów wody dziennie. Woda wspomaga procesy przemiany materii i redukcję cellulitu. Ponadto, kwas hialuronowy wiąże wodę w organizmie, dzięki temu lepiej „układa” się on w tkankach. Dobrze byłoby, aby nawyk picia wody, który wypracujesz sobie w trakcie zabiegów endermologii, został z Tobą na zawsze.

Lekkostrawna, zbilansowana dieta. Przestrzegaj zasad zdrowego odżywiania. Spożywaj regularnie 5 posiłków dziennie, jedz kolorowo, w tym dużo zielonego. Wybieraj naturalne, nieprzetworzone produkty. Suplementuj witaminę D3. Jeśli masz wątpliwości, zasięgnij porady lekarza lub dietetyka – także odnośnie ewentualnych suplementów diety, które chcesz stosować.

Zapoznaj się z nową piramidą żywienia, której podstawą jest regularny ruch. Zadbaj o gimnastykę, ruch na powietrzu. Każdy kardiolog powie Ci, że podstawą zdrowego serca jest 30 minut ruchu dziennie, codziennie. Jeśli dodatkowo pragniesz stracić na wadze, wymodelować sylwetkę, wzmocnić kręgosłup, czy wybrane partie mięśni – zasięgnij porady trenera lub fizjoterapeuty i ćwicz zgodnie z jego zaleceniami.

Odstaw używki (jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś/nie zrobiłeś).

Pamiętaj o wypoczynku. Wlicz w jego czas endermologię – zabiegi przypominające. Po zakończeniu serii zabiegów, najlepiej wykonywać je raz w miesiącu. Ten doskonały czas na relaks, regenerację, dodatkowy zastrzyk energii.

Jeśli zadbasz o wszystkie te aspekty, inaczej mówiąc – jeśli zadbasz o siebie – będziesz mieć gwarancję efektów: pięknej sylwetki i zdrowia przez długi czas.