Gęste, długie rzęsy podkreślają spojrzenie i przykuwają uwagę. Dzięki nim oczy wydają się bardziej tajemnicze i pełne blasku. Podobnie jak włosy na głowie, także i rzęsy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, by były zdrowe i silne.

Jednym ze sposobów na piękne rzęsy jest wazelina. Wazelinę nakładamy na rzęsy za pomocą  czystej spiralki od tuszu, najlepiej na noc, zmywając ją z rzęs rano.  Przy regularnym stosowaniu wiele osób zauważa, że ich rzęsy są mocniejsze, nawilżone, grubsze. Koszt wazeliny np.    z Ziaji 2-3 zł.

Innym produktem na wzmocnienie rzęs jest olejek rycynowy. Znany jest z bardzo wielu zastosowań – zewnętrznie na włosy, paznokcie i rzęsy.  Możemy wcierać go w rzęsy na noc za pomocą szczoteczki lub patyczka kosmetycznego .Po jakimś czasie regularnego stosowania zauważymy, że rzęsy staną się mocniejsze, bardziej błyszczące, niektórzy zauważyli także lekkie wydłużenie lub pogrubienie. Poza rzęsami można nakładać go także na brwi, co poprawia ich gęstość.

Do odżywiania rzęs warto stosować także kosmetyki w kapsułkach. Szczególnie polecana jest keratyna, najłatwiej dostać ją jako Odżywkę Keratynową Gal, do kupienia przede wszystkim w aptekach w cenie kilkunastu złotych.  Oprócz keratyny zawiera ona witaminę A i E, olej z wiesiołka, rycynowy i z ogórecznika. Wzmocni on i zagęści rzęsy po pewnym czasie regularnego stosowania.

Natomiast z produktów kosmetycznych do pielęgnacji rzęs można by polecić odżywkę Revitalash. Najbardziej skuteczna i bezpieczna odżywka stymulująca wzrost rzęs i brwi na świecie. Odżywka sprawia, że rzęsy stają się spektakularnie dłuższe, grubsze i piękniejsze w rekordowym czasie. Preparat zawiera aktywne molekuły pochodnych nienasyconych kwasów karboksylowych, wyciągi roślinne m. in. palma sabałowa, żeń-szeń, zielona herbata, pszenica, nagietek lekarski, uzupełnione o działanie aktywnych nanopeptydów.  Nie powoduje alergii i jest bezpieczna dla oczu.  Dostępna u nas w Instytucie urody (2 ml za 230 zł) i (3,5 ml za 330zł) .