SZCZEGÓŁY ZABIEGU
Bioaktywny atelokolagen Linerase nowej generacji to innowacja w terapii anti-aging i jedyny na rynku atelokolagen typu I do podawania śródskórnego, który możemy stosować do zabiegów na twarz, szyję, dekolt, dłonie oraz całe ciało. Głównym efektem działania zabiegu jest stymulacja produkcji kolagenu i fibroblastów, co doskonale regeneruje skórę i odbudowuje jej strukturę na poziomie komórkowym przywracając utraconą gęstość. W rezultacie skóra wygląda młodziej, jest pełna blasku, a jej jędrność i elastyczność jest odzyskana.
Pierwsze efekty pojawiają się już po 7 dniach od rozpoczęcia terapii. Podczas jednej sesji zabiegowej wykonujemy zabieg na twarz, szyję, dekolt oraz dłonie, co jest jego ogromną zaletą. W serii wykonujemy 4 zabiegi w odstępach dwutygodniowycjh. By utrzymać efekty zabiegu rekomendujemy wykonanie 1 zabiegu raz na 3 miesiące.
Zabieg stosuje się terapiach przeciwstarzeniowych do wygładzania zmarszczek, redukcji wiotkości skóry oraz w terapiach mających na celu redukcję rozstępów i blizn zanikowych. Zabieg można wykonywać także profilaktycznie, w celu opóźnienia starzenia się skóry.
Preparat podawany jest podczas mezoterapii, za pomocą cienkiej igły o długości jedynie 4 mm, na całej powierzchni części ciała poddanej terapii. Następnie wykonywany jest delikatny masaż miejsc, w których preparat był aplikowany.
Kolagen Linerase jest wyrobem medycznym, nie wywołuje reakcji alergicznych, a terapia nie wymaga rekonwalescencji. Podczas zabiegu można zastosować znieczulenie miejscowe w postaci kremu lub dodanej do preparatu lidokainy.
- ciąża, okres laktacji
- stany nowotworowe i guzy niewiadomego pochodzenia
- osłabienie organizmu, choroby wirusowe i bakteryjne
- obniżenie odporności (immunosupresja na skutek przeszczepów, chemioterapii)
- zakażenie krwi wirusem HIV, HSV, WZW
- skłonność do powstawania bliznowców, utrudnione gojenie
- łuszczyca, bielactwo, atopowe zapalenie skóry w miejscu zabiegu
- choroby autoimmunologiczne (RZS, Hashimoto)
Przed zabiegiem nie zaleca się stosowania substancji drażniących na skórę w miejscu zabiegu.
- W miejscach poddawanych zabiegowi wyjątkowo może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk lub tkliwość, jednak zazwyczaj ustępują one w ciągu 1–3 dni od zabiegu
- Przez około 48 h po zabiegu mogą być widoczne drobne grudki w miejscach wkłuć
- Przez około 24h po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie i drobny obrzęk
- Po zabiegu mogą pojawić się delikatne zasinienia lub krwiaki, a w następstwie strupki, które powinny ustąpić w ciągu tygodnia
- W przypadku nieprzestrzegania zaleceń pozabiegowych, istnieje niewielkie ryzyko infekcji wtórnej
- W dniu zabiegu nie zaleca się nakładać makijażu
- Przez minimum 2 tygodnie po zabieg warto myć skórę delikatnymi preparatami
- Bezpośrednio po zabiegu należy unikać szorstkich ręczników, podrażniających preparatów kosmetycznych oraz masażu. Przez 7 dni po zabiegu nie korzystać z sauny, kriokomory, basenu i solarium. Nie należy wystawiać skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych – stosować krem z filtrem mineralnym minimum przez 2 tygodnie
- Przez 24 godziny po zabiegu nie wolno pić alkoholu i zażywać innych środków odurzających
- Należy wyjątkowo dbać o higienę skóry (zmienić poszewkę na poduszkę, wycierać twarz jednorazowym ręcznikiem papierowym, często zmieniać szalik itp.)
- W trakcie serii zabiegów spożywać ok. 2 l wody dziennie, w celu lepszego nawodnienia skóry
- Należy stosować kremy silnie regenerujące, nawilżające, łagodzące