Ocet jabłkowy – wielofunkcyjny na różne dolegliwości skórne. W pełni naturalny produkt, który doskonale sprawdza się na różne schorzenia skóry. Posiada właściwości oczyszczające i działa przeciwtrądzikowo. Z jego pomocą możemy także pozbyć się niektórych znamion czy brodawek.

 

Ocet jabłkowy ma naturalne działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, dzięki temu jest pomocny w walce z trądzikiem. Należy sporządzić tonik w proporcjach – jedna część octu jabłkowego na jedną części wody. Delikatnie przecieraj tym twarz, a następnie pozostaw do wyschnięcia.

 

Natomiast, żeby pozbyć się brodawek należy nasączyć wacik octem jabłkowym i przyłożyć do miejsca nią zajętego. Wacik obwiąż bandażem lub zaklej plastrem, żeby się nie przemieszczał. Zmieniaj opatrunek przynajmniej raz dziennie. Kontynuuj leczenie przez trzy lub cztery dni po zniknięciu brodawki, aby zapobiec jej nawrotowi.

 

Ocet jabłkowy można także stosować na poparzenia słoneczne. Ma silne właściwości łagodzące. Ocet chłodzi ciało i pomaga odzyskać naturalną równowagę pH skóry. Na zaczerwienione, bolące miejsca można położyć okład z dodatkiem octu jabłkowego.

 

Co na lśniące i miękkie włosy – ocet jabłkowy. Co jakiś czas zastąp odżywkę do spłukiwania octem lub zastosuj go w formie płukanki, rozcieńczając go z wodą. Dzięki temu twoje włosy będą mocne, zdrowe i zyskają wyjątkowy blask.

 

Jeszcze z ciekawostek o occie, można wspomnieć, że gdy pomalowane paznokcie po zmyciu żółkną,  to wystarczy przez 20 minut moczyć w nim dłonie. Później wystarczy je umyć i wmasować bogaty krem do rąk albo oliwę z oliwek. Twoje paznokcie wznowią swój połysk na nowo.