Mezoterapia igłowa skóry głowy – dla kogo?
Zabieg ten poleca się osobom z problemem wypadania włosów i łysieniem, a także jako profilaktyka tych dolegliwości. Należy pamiętać, że owłosienie głowy (owłosienie czaszki) ma znaczenie zarówno estetyczne jak i funkcjonalne. Dla poszczególnych osób włosy mają często duże znaczenie estetyczne i są częścią ich osobistej tożsamości. Kobiety reagują jednak zazwyczaj szybciej na wypadanie włosów niż mężczyźni i dlatego częściej i wcześniej zwracają się z tym problemem do trychologa.

Wskazaniem do zastosowania mezoterapii jest wypadanie włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych, ciąży, laktacji oraz stresu. Bardzo dobre rezultaty obserwuje się w leczeniu łysienia androgenowego (typu męskiego) oraz łysienia plackowatego i rozlanego.

Mezoterapia – na czym polega?
Zabieg polega na powierzchownym ostrzykiwaniu skóry głowy przy użyciu substancji pobudzających wzrost i zapobiegających wypadaniu włosów takich jak dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionka organiczna, kwas hialuronowy, witaminy lub leki przeciwzapalne. Składniki te są dobierane indywidualnie dla każdego klienta. Zabieg nie jest bolesny, ale na życzenie klienta można zastosować miejscowe znieczulenie w kremie. 

 Efektem jest zahamowanie wypadania włosów, często uzyskany widoczny odrost łysiny. Po wyjściu z gabinetu skóra pacjenta jest równomiernie obrzęknięta, może być zaczerwieniona, u niektórych mogą się pojawić drobne zasinienia. Dolegliwości te zazwyczaj ustępują kilka dni po zabiegu.

Mezoterapia igłowa skóry głowy – cena
Seria zabiegów planowana jest indywidualnie po przeprowadzeniu diagnostyki przyczyn łysienia. Na początku w tzw. fazie uderzeniowej mezoterapię wykonuje się 1 raz w tygodniu przez ok. 2 miesiące, stopniowo zmniejszając częstość zabiegów co 2-4 tygodnie. W niektórych przypadkach zalecane jest również leczenie podtrzymujące stosowane raz na 1-2 miesiące. Koszt takiego zabiegu w naszym salonie wynosi ok. 200 zł. Naszym zdaniem mezoterapia to jeden z tych zabiegów, w które naprawdę warto inwestować.

Mezoterapia skóry głowy – przeciwwskazania
Mezoterapii nie wolno wykonywać u kobiet ciężarnych, matek karmiących, u kobiet w czasie menstruacji, u chorych na raka oraz u osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe. Przeciwwskazaniem jest również cukrzyca (niewyrównana), stany zapalne na skórze oraz alergia.