Jak działa mezoterapia osoczem bogatopłytkowym?
Ciało ludzkie stale się zmienia. Stare komórki i włókna ulegają uszkodzeniu i zastępowane są nowymi. Dzięki temu przez długie lata możemy pozostać sprawni i młodzi, a wszelkie uszkodzenia i urazy zazwyczaj znikają bez śladu.
Niestety, z wiekiem proces naturalnej regeneracji spowalnia i słabnie. Z tego powodu nawet po bardzo dobrym zabiegu stymulującym organizm do wytarzania nowego kolagenu i odmładzania skóry osoba w wieku lat 45 będzie widziała mniejszy efekty niż w wieku 30 lat. Aby temu zaradzić, trzeba w jakiś sposób zmusić rozleniwiony organizm do szybszej i lepszej pracy.

Na czym polega zabieg?
Zabieg polega na pobraniu krwi od pacjenta, a następnie poddaniu jej odwirowaniu tak, aby została rozdzielona na różne warstwy. Do ostrzykiwania wykorzystuje się koncentrat zawierający płytki krwi w dużym stężeniu, pozostałe składniki są utylizowane.
Następnie tak przygotowany koktajl podawany jest w skórę. Im wyższe stężenie płytek niż standardowo we krwi, tym lepsze efekty stymulacji się uzyskuje.

Wydzielane przez płytki krwi czynniki wzrostu powodują:
– pobudzenie procesów regeneracji tkanek
– wspomagają procesy angiogenezy (tworzenie nowych naczyń krwionośnych)
– aktywują komórki macierzyste
– pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny

W celu osiągnięcia najlepszych możliwych efektów zabiegowych najlepiej stosować technikę łączoną laser frakcyjny i osocze bogato-płytkowe.

Stosowane nastrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym razem z zabiegiem resurfacing’u laserowego znacznie zwiększa jego efektywność i skraca czas rekonwalescencji. Dzięki zastosowaniu łącznie obu metod uzyskujemy:
– szybsze gojenie i skrócenie okresu rekonwalescencji
– zmniejszenie ryzyka powikłań
– zwiększone zagęszczenie skóry
– zwiększone napięcie skóry
– zwiększoną redukcję zmarszczek, przebarwień, blizn i porów

Zapraszamy do Instytutu Urody Prestiz na zabiegi osoczem bogatopłytkowym i laserem. Ceny od 750 do 1400zł .