Szczegóły zabiegu

Mezoterapia igłowa jest jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów estetycznych przeznaczonych dla kobiet i mężczyzn, niezależnie od wieku.

Mezoterapia igłowa polega na dostarczaniu aktywnych składników bezpośrednio pod skórę przy pomocy mikroiniekcji specjalnym pistoletem lub za pomocą igły i strzykawki, dokładnie tam gdzie jest to potrzebne. Składniki aktywne mają możliwość optymalnego działania, ponieważ docierają bezpośrednio w miejsca tego wymagające: do głębokich warstw – skóry właściwej lub tkanki podskórnej – na głębokość około 0,5-4 mm w zależności od okolicy zabiegowej i wskazania. Rodzaj preparatu (tzw. koktajlu) używanego przy mezoterapii igłowej dobierany jest do potrzeb skóry, są to bezpieczne preparaty, zawierające między innymi kwas hialuronowy, retinol, witaminę A, E, D, B2, B5 i inne.

W terapiach przeciwstarzeniowych zabieg mezoterapii igłowej wzmacnia skórę, rewitalizuje ją i głęboko odżywia, odmładza, poprawia nawilżenie, jędrność i elastyczność, napina skórę i wyrównuje jej kolor. Mezoterapia stosowana jest zarówno w leczeniu, jak i w profilaktyce, znacząco i wszechstronnie polepsza kondycję skóry. Umożliwia uzyskanie trwałego efektu nawilżenia i odmłodzenia twarzy – wygładza i ujędrnia skórę oraz redukuje wszelkie jej niedoskonałości.

W terapiach skóry suchej doskonałe rezultaty osiągamy stosując preparaty z kwasem hialuronowym io innymi składnikami odżywczymi, które przywracają nawilżenie, wzmacniają strukturę skóry i ujędrniają ją.

Mezoterapia igłowa daje bardzo dobre efekty w przypadku blizn i rozstępów. Zastosowane koktajle wzmacniają włókna kolagenowo-elastynowe, odbudowują tkankę łączną przez stymulowanie procesów zabliźniania. Działają wybitnie pojędrniająco i nawilżająco. W przypadku cellulitu oraz nadmiernej tkanki tłuszczowej, preparat podajemy bezpośrednio w problematyczne miejsca.

Na skóry z przebarwieniami w Instytucie Prestiż stosujemy mezoterapię igłową RADIANCE. Jest to wysoce skuteczny koktajl służący do rozjaśniania oraz walki z przebarwieniami skóry. Bogata receptura preparatu Radiance to: arbutyna, glutation, kwas glikolowy, witamina C, kwas kojowy, kwas azelainowy, wyciąg z mącznicy lekarskiej i lukrecji. Preparat działa wielotorowo, zmniejsza widoczność przebarwień oraz zmniejsza ich powstawanie poprzez hamowanie aktywności tyrozynazy, enzymu odpowiedzialnego za pigmentację. Dodatkowo skóra zostaje rozjaśniona, odzyskuje utracony blask, poprawia się jej elastyczność, neutralizuje wolne rodniki i stymuluje odnowę komórkową. Po kilku aplikacjach skóra staje się jaśniejsza, dopiero długotrwałe stosowanie gwarantuje uzyskanie imponujących rezultatów.

Zabieg może być wykonany:

 • za pomocą igły i strzykawki – co pozwala na podanie większej ilości preparatu w miejscach szczególnie wymagających np. w obrębie głębokich zmarszczek (tworzy się tzw. depozyty).
 • za pośrednictwem specjalnego aparatu (pistoletu), który wzbogacony w specjalny automatyczny tryb pracy, zapewnia jednakowe podanie preparatu w obrębie całej partii skóry.

Dla uzyskania wyraźnych efektów wymagana jest seria zabiegów powtarzanych w regularnych odstępach czasu. Częstotliwość ustalana jest indywidualnie, jednak zazwyczaj wykonuje się od 3 do 10 zabiegów co 2–4 tygodnie.

W pakiecie taniej!

Zabiegi zakupione w pakiecie premiowane są rabatami. Przy zakupie 3 zabiegów otrzymujesz od nas 3% zniżki, przy 5 zabiegach — 5 %, a przy 10 zabiegach oferujemy Ci aż 10% rabatu.

Bazując na naszym kilkuletnim doświadczeniu w stosowaniu mezoterapii proponujemy Państwu następujące pakiety zabiegów:

Okolica1 zabieg3 zabiegi5 zabiegów
Okolica oczu200 PLN582 PLN950 PLN
Twarz350–400 PLN3% rabatu 5 % rabatu
Dekolt350–400 PLN3% rabatu 3% rabatu
Twarz + szyja + dekolt500–600 PLN3% rabatu 3% rabatu
Usuwanie podwójnego podbródka250 PLN3% rabatu5% rabatu
Skóra głowy ŁYSIENE220 PLN3% rabatu5% rabatu
CELLULIT (cena za 1 ampułkę)300 PLN873 PLN1425 PLN
ROZSTĘPY/BRAK JĘDRNOŚCI (cena za 1 ampułkę)250 PLN727 PLN1187 PLN
REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ (cena za 1 ampułkę)300 PLN873 PLN1425 PLN
 • ciąża i karmienie piersią
 • alergia na składniki preparatu
 • cukrzyca
 • skóra źle tolerująca iniekcje
 • stosowanie w ciągu kilku ostatnich dni leków przeciwzakrzepowych, niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. Aspiryna, Acard)
 • choroby serca
 • ciężka niewydolność płuc i nerek
 • choroba nowotworowa
 • stosowanie antykoagulantów
 • choroby autoimmunologiczne (choroby w autoagresji) – zaburzenia polegające na zaatakowaniu organizmu przez własny układ odpornościowy, wytwarzający przeciwciała przeciw własnym, prawidłowym tkankom. Zaliczamy na nich chorobę Gravesa Basedowa i zapalenie tarczycy typu Hashimoto, stwardnienie rozsiane, nużliwość mięśni  (miastenia), reumatoidalne zapalenie stawów, twardzinę, zespół Sjogrena, zespół przewlekłego zmęczenia, gościec mięśniowo-ścięgnisty, itp.
 • epilepsja
 • stany bakteryjne, grzybicze i wirusowe skóry.
Kilka dni przed zabiegiem zaleca się wcierać w skórę preparat z witaminą K. Uszczelnia on śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić aspirynę.
W zależności od okolicy skóra może być lekko zaczerwieniona obrzęknięta do kilku godzin po zabiegu. Na twarzy, szyi i dekolcie w miejscu podania preparatu mogą pojawić się grudki (jak po ukłuciu komara), które znikają po kilku godzinach. W niektórych przypadkach mogą się utrzymywać do kilku dni. Istnieje możliwość powstania wybroczyn lub siniaków w miejscu wkłuć, które mogą utrzymywać się kilka dni. Dla uzyskania wyraźnych efektów wymagana jest seria zabiegów powtarzanych w regularnych odstępach czasu. W trakcie serii zabiegów zaleca się ograniczenie korzystania z kąpieli słonecznych i solarium przez minimum 7 dni od zabiegu. Dodatkowo po zabiegu nie należy korzystać z sauny, łaźni suchej i parowej, gorących kąpieli, jacuzzi czy basenu przez minimum 24 h od zabiegu.