Szczegóły zabiegu

Mezoterapia igłowa jest jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów estetycznych przeznaczonych dla kobiet i mężczyzn, niezależnie od wieku.

Mezoterapia igłowa polega na dostarczaniu aktywnych składników bezpośrednio pod skórę przy pomocy mikroiniekcji  za pomocą igły i strzykawki, dokładnie tam gdzie jest to potrzebne. Składniki aktywne mają możliwość optymalnego działania, ponieważ docierają bezpośrednio w miejsca tego wymagające: do głębokich warstw – skóry właściwej lub tkanki podskórnej – na głębokość około 0,5-4 mm w zależności od okolicy zabiegowej i wskazania. Rodzaj preparatu (tzw. koktajlu) używanego przy mezoterapii igłowej dobierany jest do potrzeb skóry. W Instytucie Prestiż pracujemy tylko na sprawdzonych,  bezpiecznych preparatach, zawierających między innymi kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy jak również osocze bogatopłytkowe. 

W terapiach przeciwstarzeniowych zabieg mezoterapii igłowej wzmacnia skórę, rewitalizuje ją i głęboko odżywia, odmładza, poprawia nawilżenie, jędrność i elastyczność, napina skórę i wyrównuje jej kolor. Mezoterapia stosowana jest zarówno w leczeniu, jak i w profilaktyce, znacząco i wszechstronnie polepsza kondycję skóry. Umożliwia uzyskanie trwałego efektu nawilżenia i odmłodzenia twarzy – wygładza i ujędrnia skórę oraz redukuje wszelkie jej niedoskonałości.

W terapiach skóry suchej doskonałe rezultaty osiągamy stosując preparaty z kwasem hialuronowym i innymi składnikami odżywczymi, które przywracają nawilżenie, wzmacniają strukturę skóry i ujędrniają ją.

Mezoterapia igłowa daje bardzo dobre efekty w przypadku blizn i rozstępów. Zastosowane koktajle wzmacniają włókna kolagenowo-elastynowe, odbudowują tkankę łączną przez stymulowanie procesów zabliźniania. Działają wybitnie ujędrniająco i nawilżająco. W przypadku cellulitu oraz nadmiernej tkanki tłuszczowej, preparat podajemy bezpośrednio w problematyczne miejsca.

Na skórę głowy w Instytucie Prestiż stosujemy mezoterapię igłową dr Cyj – peptydową mezoterapię na skórę głowy, która powstrzymuje wypadanie i utratę włosów. Przyspiesza ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych. Już po pierwszym zabiegu zauważamy zahamowanie utraty włosów. Kolejne zabiegi przyczyniają się do odrastania nowych, grubszych włosów. Spektakularne efekty zauważamy po około 3 miesiącach. 

Zabieg może być wykonany:

 • za pomocą igły i strzykawki – co pozwala na podanie większej ilości preparatu w miejscach szczególnie wymagających np. w obrębie głębokich zmarszczek (tworzy się tzw. depozyty).
 • za pośrednictwem specjalnego aparatu (pistoletu), który wzbogacony w specjalny automatyczny tryb pracy, zapewnia jednakowe podanie preparatu w obrębie całej partii skóry.

Dla uzyskania wyraźnych efektów wymagana jest seria zabiegów powtarzanych w regularnych odstępach czasu. Częstotliwość ustalana jest indywidualnie, jednak zazwyczaj wykonuje się od 3 do 10 zabiegów co 2–4 tygodnie.

 

Bazując na naszym kilkuletnim doświadczeniu w stosowaniu mezoterapii proponujemy Państwu następujące pakiety zabiegów:

Okolica1 zabieg3 zabiegi + 1 GRATIS
Okolica oczu295 PLN3 zabiegi + 1 GRATIS
Twarz395 PLN3 zabiegi + 1 GRATIS
Szyja +dekolt450 PLN3 zabiegi + 1 GRATIS
Twarz + szyja + dekolt650 PLN3 zabiegi + 1 GRATIS
Usuwanie podwójnego podbródka350-450 PLN3 zabiegi + 1 GRATIS
REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ (cena za 1 ampułkę)350-450 PLN3 zabiegi + 1 GRATIS
 • ciąża i karmienie piersią
 • alergia na składniki preparatu
 • cukrzyca
 • skóra źle tolerująca iniekcje
 • stosowanie w ciągu kilku ostatnich dni leków przeciwzakrzepowych, niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. Aspiryna, Acard)
 • choroby serca
 • ciężka niewydolność płuc i nerek
 • choroba nowotworowa
 • stosowanie antykoagulantów
 • choroby autoimmunologiczne (choroby w autoagresji) – zaburzenia polegające na zaatakowaniu organizmu przez własny układ odpornościowy, wytwarzający przeciwciała przeciw własnym, prawidłowym tkankom. Zaliczamy na nich chorobę Gravesa Basedowa i zapalenie tarczycy typu Hashimoto, stwardnienie rozsiane, nużliwość mięśni  (miastenia), reumatoidalne zapalenie stawów, twardzinę, zespół Sjogrena, zespół przewlekłego zmęczenia, gościec mięśniowo-ścięgnisty, itp.
 • epilepsja
 • stany bakteryjne, grzybicze i wirusowe skóry.
Kilka dni przed zabiegiem zaleca się wcierać w skórę preparat z witaminą K. Uszczelnia on śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić aspirynę.
W zależności od okolicy skóra może być lekko zaczerwieniona obrzęknięta do kilku godzin po zabiegu. Na twarzy, szyi i dekolcie w miejscu podania preparatu mogą pojawić się grudki (jak po ukłuciu komara), które znikają po kilku godzinach. W niektórych przypadkach mogą się utrzymywać do kilku dni. Istnieje możliwość powstania wybroczyn lub siniaków w miejscu wkłuć, które mogą utrzymywać się kilka dni. Dla uzyskania wyraźnych efektów wymagana jest seria zabiegów powtarzanych w regularnych odstępach czasu. W trakcie serii zabiegów zaleca się ograniczenie korzystania z kąpieli słonecznych i solarium przez minimum 7 dni od zabiegu. Dodatkowo po zabiegu nie należy korzystać z sauny, łaźni suchej i parowej, gorących kąpieli, jacuzzi czy basenu przez minimum 24 h od zabiegu.