Postęp w badaniach w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmeceutycznej w znaczny sposób zwiększyły możliwość leczenia skóry, co pozwala uzyskiwać spektakularne efekty bez konieczności ingerencji skalpela. Przyszłość leży zatem w zastosowaniu odpowiedniej kombinacji zabiegów nieinwazyjnych. Jednym z nich jest dermatologiczny resurfacing pH Formuła, który z powodzeniem leczy choroby skóry takie jak starzenie, przebarwienia, trądzik, skóra tłusta i trądzik różowaty.
pH Formula to marka która swoje procedury opiera na 30 letnim doświadczeniu naukowym i medycznym. Wszystkie substancje czynne zawarte w pH Formuła są farmaceutycznej jakości, a same produkty poddawane są restrykcyjnym kontrolom procesów produkcyjnych na wszystkich etapach, co stanowi gwarancję wysokiej jakości produktów.
pH Formula MD™ – to kompletny program resurfacingu, który oddziałując na komórki stymuluje je prowadząc do przebudowy i remodelingu. Ta unikalna metoda oparta jest na technologii medycyny regeneracyjnej z koncepcją tworzenia kontrolowanego chemicznego resurfacingu, czyli przebudowy komórek skóry. PH Formula MD™ to specjalistyczne preparaty wielozadaniowe, posiadające unikatowy kompleks bio – przyswajalny PH-DVC™ ,który zapewnia i podtrzymuje kontrolowane transportowanie a jednocześnie wydłuża mechanizm działania i biodostępność połączonych kwasów i składników aktywnych w skórze. Kompleks PH-DVC™ włączony w zabieg pHformula MD pomaga osiągnąć maksymalną skuteczność, zmniejszając wrażliwość receptorów czuciowych bez żadnych negatywnych skutków ubocznych towarzyszących konwencjonalnym peelingom. Przyspiesza gojenie się ran i wzmacnia barierę ochronną skóry. PH-DVC™ posiada właściwości hydrofilowe i hydrofobowe, co oznacza, że ułatwia  jednolitą penetrację warstwy rogowej naskórka i skóry właściwej przez substancje czynne.
pHformula MD to przełom w dziedzinie walki z najczęstszymi problemami skóry. To jedyny system w którym skumulowano moc
wielu kwasów
witamin
antyoksydantów
aminokwasów
pierwiastków śladowych
substancji przeciwzapalnych

Dzięki temu zmaksymalizowano ich wpływ na skórę, co w rezultacie prowadzi do osiągnięcia spektakularnych efektów niemożliwych przy zastosowaniu pojedynczych kwasów. Unikalny zabieg resurfacingu skóry pH Formuła MD wycelowany jest w szereg chorób skóry takich jak: 
starzenie skóry – A.G.E,
trądzik – A.C.N.E
przebarwienia – M.E.L.A
trądzik różowaty – C.R 1
chroniczne zaczerwienienia -C.R 1
skóra atopowa – C.R 1

Preparaty pH Formuła posiadają 3 stopnie działania, dobierane są indywidualnie do pacjenta w zależności od głębokości zmian i poziomu tolerancji skóry:
łagodny – działanie na poziomie naskórka
intensywny – działanie na poziomie wierzchniej warstwy skóry właściwej
medyczny – działanie na poziomie głębokiej warstwy skóry właściwej
Zaawansowany dermatologicznie resurfacing skóry w połączeniu z dogłębnym jej odżywianiem, działa od wewnątrz i na zewnątrz przynosząc skórze wiele korzyści oraz pomoc w szybkiej odbudowie i regeneracji.