Łamliwość, kruchość, przebarwiona płytka to najczęstszy sygnał, który świadczy, że zaczyna się coś dziać z naszymi paznokciami. Najczęściej jest to sygnał, że brakuje nam odpowiednich składników odżywczych lub może być to związane z nieodpowiednią pielęgnacją.

Jest wiele sposobów na wzmocnienie i odżywienie naszych paznokci. Poniżej najważniejsze wskazówki jak poprawić ich wygląd i zdrowie.

1.Domowe sposoby na wzmocnienie paznokci.

Zaczynając od tradycyjnych i najprostszych sposobów, na odżywienie płytki, najlepiej sprawdza się kąpiel dłoni w oliwie i cytrynie. Należy podgrzać trochę oliwy, dodać do niej parę kropel wyciśniętej cytryny i przez 15 min moczyć paznokcie. Powtarzamy kurację raz w tygodniu.

Drugim sposobem, który idealnie się sprawdza na kruchość i rozdwajanie paznokci jest olejek rycynowy. Dwa razy dziennie wcierać w płytkę paznokci i skórki.

Naturalnym sposobem jest także kuracja z aloesem. Jest to naturalny kosmetyk, a jego miąższ działa silnie regeneracyjnie i wzmacniająco. Przecierając płytkę oraz popękane skórki liściem aloesu, uzyskamy nawilżenie i odbudowanie paznokci.

Jak wcześniej został wspomniany olej rycynowy, to także warty polecenia jest olejek arganowy. Dzięki bogactwu nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin wzmacnia paznokcie i odżywia skórę rąk. Wystarczy codziennie wieczorem wcierać go w dłonie.

Jest bardzo dużo domowych sposobów na pielęgnacje paznokci lecz, gdy te sposoby nie przyniosą oczekiwanych efektów, można zawsze spróbować bardziej profesjonalnych metod.

 

2.Manicure japoński

Zabieg polegający na wcieraniu pasty z witaminami i minerałami w naturalną płytkę                                     paznokciową, a następnie nałożenie na nią warstwy pudru. Właśnie taki manicure polecany jest dla osób ze słabą i rozdwojoną płytką, gdyż pasty, które są nakładane zawierają naturalne składniki, takie jak keratynę, pyłek pszczeli, krzemionkę z morza japońskiego oraz witaminy A+E. Zabieg powtarza się co 2 – 3 tygodnie.

  1. GelColor OPI

Nowoczesny i bezpieczny system żelu kolorowego. Piękne kolory, ale przede wszystkim zdrowy wygląd paznokci. Jest przeznaczony dla klientek z naturalną płytką paznokci, które chcą, żeby lakier utrzymywał się na nich przez długi czas, bez obciążenia płytki. Jest delikatnym żelem , a nie hybrydą , gdyż przepuszcza powietrze, nie wiąże się mocno z paznokciem, dzięki temu nie niszczy płytki, a ją wzmacnia.

4.Odżywki do paznokci

Gdy potrzebujemy szybkiego wzmocnienia paznokci, zawsze możemy sięgnąć po odżywkę. Na rynku jest bardzo dużo tego typu preparatów. Warto jednak poszukać odżywek z jak największą ilością witamin i składników odżywczych, gdyż one najlepiej zabezpieczają paznokcie przed uszkodzeniami i sprawiają, że płytka jest mocniejsza. Polecam odżywkę Express Nail Hardner firmy Alessandro. (koszt ok. 65 zł), można ja również nabyć w Instytucie Urody Prestiż.

Jeśli twoje paznokcie potrzebują specjalnej opieki zapraszam do odwiedzenia naszego Instytutu. Na pewno znajdziemy sposób na ich wzmocnienie.