Zima to pora roku kiedy nasza skóra szczególnie potrzebuje większej dawki nawilżenia. Dzieje się to za sprawą sezonu grzewczego, który potrafi być dla naszej skóry koszmarem. Suchość, szorstkość, pieczenie i swędzenie skóry potrafią nam uprzykrzyć życie.Są jednak sposoby aby temu zapobiegać. Oto kilka porad dla was jak dbać o taką skórę.

Preparaty do mycia twarzy.Sucha skóra nie lubi gorącej wody. Zrezygnuj zatem z gorących kąpieli i natrysków. Woda powinna mieć temperaturę umiarkowaną, nie przekraczającą 35 st. C. Do mycia twarzy używaj kosmetyków hipoalergicznych. Zwracaj szczególną uwagę na składniki aktywne. W naszym instytucie polecam produkty do mycia marki Dermaquest min. C Infusion Cleanser. Substancje w nim zawarte: prowitamina B5, olejek pomarańczowy, kwas alfa- lipomowy i wit. C pomogą załagodzić twoją suchą, i zaczerwienioną skórę.

Stosuj kremy nawilżające.Używaj kremów nawilżających, szczególnie tych dla cery suchej i wrażliwej. Najlepsze dla skóry suchej będą takie substancje aktywne jak: kwas hialuronowy, skwalan, fosfolipidy, miód, masło Shea, aloes i wiele innych. Znajdziesz je w kremie (Essential Moisturizer) marki Dermaquest. Skóry nie należy trzeć ręcznikiem, a jedynie delikatnie osuszać przykładając go do skóry miejsce przy miejscu.

Nie przegrzewaj pomieszczeń. Temperatura w domu nie powinna przekraczać 22 stopni, a w sypialni 18 stopni. Często wietrz mieszkanie. Suche i niewietrzone pomieszczenia sprzyjają wysuszaniu skóry, błon śluzowych. Aby zapewnić odpowiedni mikroklimat w pokojach, warto otwierać szeroko okna na 5 minut, co godzinę.

Pij wodę. Picie co najmniej 1,5 litra wody pomoże nawilżyć skórę. Warto jest zacząć dzień od szklanki wody z sokiem z całej cytryny i łyżką miodu. Aby zwiększyć efekty nawilżania wewnętrznego, można zażywać preparaty zawierające witaminy A i E. Przesuszona, swędząca skóra może sygnalizować niedobór tych witamin.

Postaw na profesjonalna pielęgnację skóry w gabinecie. Nasz Instytut oferuje zabiegi profesjonalne dla skóry suchej i wrażliwej, które w szybki sposób przywrócą komfort twojej skórze min. Sensitive, Fresh Caviar, Feminity, Hydracure. Zabiegi zawierają specjalne koncentraty, ampułki i maski których składniki spowodują długotrwałe polepszenie stanu twojej skóry.
Zapraszamy!