Jesień to bardzo dobry czas na intensywne zadbanie o urodę. Słońce nie operuje już tak mocno, nie ma ekstremalnych temperatur, to idealne warunki do regeneracji skóry – zapewnia Karolina kosmetolog z Instytutu Urody Prestiż. Oto pięć wybranych zabiegów, które warto zrobić już jesienią.

Peelingi medyczne
Są trzy powody, dla których warto je robić. Po pierwsze, rewelacyjnie przywracają skórę po lecie do dobrej formy: złuszczają pogrubiony przez słońce naskórek, odświeżają i rozjaśniają przebarwienia. Po drugie pomagają walczyć z zaskórnikami i trądzikiem, które lubią nasilić się jesienią. Po trzecie odmładzają – spłycają zmarszczki, pobudzają skórę do produkcji nowego kolagenu i elastyny.

Mezoterapia
Jesienią skóra potrzebuje zastrzyku energii. I to dosłownie. Wprowadzanie składników aktywnych do skóry skutecznie i widocznie poprawi jej kondycję. To, jakie składniki serwujemy skórze, zależy od jej potrzeb. Może to być czysty kwas hialuronowy, koktajl witamin i minerałów. Mezoterapia ma jeszcze jedną zaletę, mikrouszkodzenia spowodowane ukłuciami igły mobilizują skórę do regeneracji, pobudzają do produkcji elastyny i kolagenu. Bezsprzecznie mezoterapia to bardzo skuteczny sposób na rewitalizację, odżywienie i nawilżenie skóry. Po zabiegu zwiększa się napięcie skóry, spłycają się zmarszczki, cera odzyskuje blask – nie bez przyczyny mezoterapia jest przez Francuzki nazywana nowoczesnym kosmetykiem współczesnej kobiety.

Totalna regeneracja czyli laserowy resurfacing
Metoda uwielbiana nie tyko przez gwiazdy takie jak Jennifer Lopez i Jennifer Aniston. Tajemnica jej sukcesu tkwi w efektach. Laserowy resurfacing to totalna przebudowa skóry i spektakularne efekty odmłodzenia, bez botoksu i wypełniaczy. Laser frakcyjny nieablacyjny( Palomar )spłyca zmarszczki i drobne linie, pogrubia, uelastycznia i ujędrnia skórę, a jednocześnie zmniejsza widoczność porów skóry, rozjaśnia przebarwienia, niweluje blizny potrądzikowe, włókniaki, naczyniaki. Jak wygląda zabieg? Za pomocą wiązki światła laser tworzy mikrouszkodzenia w skórze. Powstaje siateczka skoagulowanej tkanki, otoczonej zdrowymi komórkami skóry, które zaczynają się intensywnie namnażać. Efekt widoczny jest po 4 tygodniach od zabiegu, kiedy zaczyna się proces przebudowy skóry.

Botoks na powakacyjne zmarszczki
Po lecie zmarszczek mimicznych przybywa. Na szczęście łatwo się ich pozbyć za pomocą… botoksu. Na temat toksyny botulinowej krąży wiele mitów, a tymczasem to najczęściej wykonywany zabieg na świecie. Ta popularność nie dziwi, to bezpieczny, skuteczny i bardzo ekonomiczny sposób pozbycia się pierwszych zmarszczek .W obu metodach nacisk położony jest na naturalny wygląd twarzy i zachowanie mimiki. Botoks podawany jest w mniejszych dawkach lub w formie mezoterapii, dzięki temu zmarszczki są wygładzone, a twarz nadal może swobodnie wyrażać emocje. Gdy botoks działa, istniejące zmarszczki nie pogłębiają się, a nowe nie powstają. Co więcej mięśnie odzwyczają się od intensywnej pracy, gdy botoks się zdezaktywuje, nie będziemy już tak mocno marszczyć czoła ze zdenerwowania, czy mrużyć tak intensywnie oczu na słońcu.

Epilacja
Nasuwa się pytanie po co? Przecież lato minęło, a jesienią i zimą gładkie ciało nie jest… niezbędne. Takie myślenie to błędne koło. O depilacji znowu sobie przypomnimy na początku lata, ale wtedy będzie za późno, żeby nadmiernego owłosienia pozbyć się na stałe. Najskuteczniejszą metodą pozbywania się włosków jest epilacja laserowa. Żeby pozbyć się owłosienia na stałe potrzeba 4-10 zabiegów, co 4-8 tygodni. Skąd te widełki? Wszystko zależy od epilowanego miejsca i typu włosów: ich koloru, grubości. Bardzo ważny jest też wybór urządzenia do epilacji. Najlepiej wybrać laser, który niszczy nie tylko włos i cebulkę (jak w przypadku depilacji światłem IPL), ale również macierz włosa i brodawkę go odżywiającą. Dobrze, żeby urządzenie było wyposażone w czytnik melaniny, który określa fototyp skóry. Dzięki temu ustawienie mocy lasera podczas zabiegu jest bardzo precyzyjne, a sam zabieg jest skuteczniejszy i bezpieczniejszy (takie możliwość ma na przykład Palomar Vectus).