SZCZEGÓŁY ZABIEGU
Jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii są choroby włosów, w których dochodzi do utraty lub znacznego osłabienia struktury włosów. Mezoterapia skóry głowy, czy mezoterapia włosów jest polecana zarówno kobietom jak i mężczyznom. Po konsultacji i ocenie przyczyny wypadania włosów kosmetolog ustala rodzaj preparatu, który będzie użyty do zabiegu i ilość potrzebnych zabiegów oraz ich częstotliwość. Preparat podawany jest bardzo płytko pod skórę za pomocą igły i strzykawki lub specjalnym pistoletem. Preparaty stosowane do zabiegu są bardzo bezpieczne i posiadają certyfikat medyczny.
- ciąża i karmienie piersią
- alergia na składniki preparatu
- cukrzyca
- skóra źle tolerująca iniekcje
- stosowanie w ciągu kilku ostatnich dni leków przeciwzakrzepowych, niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. aspiryna, Acard)
- choroby serca
- ciężka niewydolność płuc i nerek
- choroba nowotworowa
- stosowanie antykoagulantów
- choroby autoimmunologiczne (choroby w autoagresji) – zaburzenia polegające na zaatakowaniu organizmu przez własny układ odpornościowy, wytwarzający przeciwciała przeciw własnym, prawidłowym tkankom. Zaliczamy na nich chorobę Gravesa Basedowa i zapalenie tarczycy typu Hashimoto, stwardnienie rozsiane, nużliwość mięśni (miastenia), reumatoidalne zapalenie stawów, twardzinę, zespół Sjogrena, zespół przewlekłego zmęczenia, gościec mięśniowo-ścięgnisty, itp.
- epilepsja
- stany bakteryjne, grzybicze i wirusowe skóry.
Zabiegi poprzedzone są konsultacją. Nie należy myć skóry głowy w dniu konsultacji, a tylko zrobić to dzień przed. W dniu zabiegu nie stosować lakierów, żeli do włosów.
Po zabiegu nie zaleca się mycia głowy tego samego dnia.