SZCZEGÓŁY ZABIEGU
Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu w skórę określonych substancji przy pomocy pistoletu do mezoterapii lub manualnie za pomocą klasycznej strzykawki i cienkiej igły. Zabieg mezoterapii igłowej poprzedza znieczulenie – maść emla, która wliczona jest w cenę zabiegu.
Rodzaj preparatu potrzebnego do mezoterapii igłowej jest dobierany do potrzeb skóry. Zabieg mezoterapii igłowej wzmacnia skórę, rewitalizuje ją i głęboko odżywia, poprawia nawilżenie, jędrność i elastyczność, napina skórę i wyrównuje jej kolor, spłyca zmarszczki.
W Instytucie Urody Prestiż do mezoterapii igłowej stosujemy preparaty bezpieczne, posiadające certyfikat medyczny. Są to koktajle z francuskiego Laboratorium RevitaCare® dające efekty odmłodzenia i wygładzenia skóry. Wyjątkowa skuteczność tkwi w składzie. Oprócz zawartości kwasu hialuronowego w skład CytoCare® wchodzi 55 aktywnych składników, w tym witaminy, sole nieorganiczne i aminokwasy. Dzięki CytoCare® biologiczny kapitał skóry jest zachowany, a efekty starzenia zatrzymane. Intensywne nawodnienie i regeneracja skóry, jej widocznie lepsza kondycja, to tylko niektóre korzyści wynikające z zastosowania CytoCare®. Synergiczne działanie witamin, aminokwasów i minerałów z kwasem hialuronowym przyspiesza regenerację komórkową.
Dla uzyskania lepszego napięcia skóry twarzy proponujemy zabieg wzbogacić o preparat StretchCare. To doskonałe połączenie kwasu hialuronowego o wysokim stężeniu, witaminy B5 oraz rewolucyjnego kompleksu antyoksydantów DMAE. Dzięki doskonale dobranym składnikom zabieg StretchCare obkurcza poluzowane włókna kolagenowe wywołując efekt natychmiastowego liftingu, a skóra staje się idealnie napięta i wzmocniona. Rysy twarzy wyostrzają się, a owal staje się wyrazisty i idealnie wyrzeźbiony. Skóra poddana kuracji jest gładsza, wzmocniona wręcz podniesiona. Twarz odzyskuje idealny kształt i wyrazistość. Przebarwienia i plamy pigmentacyjne stają się mniej widoczne, skóra jest idealnie rozświetlona i nawilżona.
- ciąża, okres laktacji
- stany nowotworowe i guzy niewiadomego pochodzenia
- osłabienie organizmu, choroby wirusowe i bakteryjne
- obniżenie odporności (immunosupresja na skutek przeszczepów, chemioterapii)
- zakażenie krwi wirusem HIV, HSV, WZW
- skłonność do powstawania bliznowców, utrudnione gojenie
- choroby autoimmunologiczne (RZS, Hashimoto)
- metalowe implanty (np. zespolenia kości, rozrusznik serca)
- antybiotykoterapia 2 tygodnie wstecz
- sterydoterapia 8 tygodni wstecz
- izotretynoina 6–12 miesięcy wstecz
- przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
- przyjmowanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych zawierające substancje rozrzedzające krew, np. kwas acetylosalicylowy
- zakazuje się ekspozycji na słońce 3–7 dni po zabiegu
- zalecane jest picie dużej ilości wody niegazowanej
- uzupełnienie terapii stanowi zabieg karboksyterapii
Możliwe działania niepożądane:
- ból podczas wstrzyknięć zniwelowany maścią znieczulającą emla
- rumień, obrzęk – występuje bezpośrednio po zabiegu, jest to reakcja skóry na nakłuwanie
- bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach
- widoczne „koraliki” po mezoterapii igłowej przypominające ukąszenia owadów mogą utrzymywać się do 3 dni
- siniaki, krwiaki – ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków wpływających na proces krzepnięcia krwi (np. aspiryny)