Skip to main content

Usuwanie włókniaków laserem

W Instytucie Urody Prestiż proponujemy naszym klientom usuwanie włókniaków za pomocą zabiegów laserem CO2.

Włókniaki należą do łagodnych nowotworów pochodzenia łącznotkankowego. Ich barwa jest zbliżona do koloru skóry. Najczęściej pojawiają się na karku, szyi, w okolicy pachwin i na kończynach. Mogą osiągać wielkość od 1 mm do 1 cm, a ich struktura jest przesuwalna względem podłoża.
Rodzaje włókniaków
  • włókniaki miękkie – najczęściej mają charakter wrodzony, jednakże mogą pojawić się w różnym wieku. Są to guzki workowato zwisające, na ogół liczne, barwy skóry lub nieco ciemniejsze, brunatnawe. Umiejscowione są szczególnie często na szyi i&bsp;karku, zwłaszcza u starszych kobiet i mężczyzn.
  • włókniaki twarde – usuwanie ich jest równie proste. Są w istocie odczynem włóknistym, występują niezależnie od wieku. Zwykle pojedyncze, drobniejsze i częściej umiejscowione na kończynach. Pojawiają się w średnim i starszym wieku.

Ich obecności nie towarzyszą żadne dolegliwości, jednak nie wyglądają one estetycznie. Czasami mogą zahaczać się o ubrania i wywoływać nieprzyjemne uczucie.

W Instytucie Urody Prestiż we Wrocławiu proponujemy naszym klientom usuwanie włókniaków za pomocą lasera CO2. Jest to jedna z najpopularniejszych metod leczenia. Wiązka laserowa zostaje skierowana na daną zmianę skórną co powoduje jej koagulację i odparowanie wody. Włókniak jest wówczas usuwany w sposób bezkrwawy. Metoda ta nie pozostawia żadnych blizn i jest bezpieczna dla osób w każdym wieku, także dzieci. Zabieg nie zostawia żadnych blizn.
Czy wszystkie włókniaki można usunąć laserem?
Laserem można usunąć tylko te włókniaki, które nie niosą ryzyka, że są zmianami nowotworowymi, gdyż takie wymagają zbadania pod mikroskopem. Przy usunięciu zmiany laserem tkanka jest odparowywana, a nie wycinana, dlatego nie można jej później obejrzeć pod mikroskopem. Włókniaki, które kwalifikują się do zabiegu laserem powinny mieć taką samą barwę jak skóra, wypukłą strukturę i nie przekraczać wielkości 2 cm.
Cena: 200-600 zł
Czas: 20-40 min
Usuwanie włókniaków laserem – najważniejsze informacje
Przeciwwskazania
  • wszczepiony rozrusznik serca
  • zaburzenia krzepnięcia i krążenia krwi
  • cukrzyca
  • ciąż
  • skłonność skóry do bliznowacenia
  • zażywanie leków bądź ziół fotouczulających
  • skóra uszkodzona i jej stany zapalne
  • epilepsja.
Jak przygotować się do zabiegu
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania
Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu należy też unikać długiego moczenia, pocierania i drażnienia obszaru zabiegowego oraz zakładania ubrań, które mogą drapać czy uciskać miejsce po włókniaku. Zaleca się również kilkumiesięczne chronienie przed słońcem miejsca, z którego został usunięty włókniak.